Traseu: Panselelor - Parc Ind. Metrom - Roman - Carrefour - Cometei - Neptun - Complexul Mare - Gemenii - Scriitorilor - Liceul Meșotă - Onix - Sanitas - Primărie - Biserica Neagră - Brâncoveanu - Piața Unirii - Tocile
Program:
în zile lucrătoare: 7:08 (prima cursă) - 19:58 (ultima cursă);
Sâmbătă: 09:51; 12:15; 15:15.
www.metropola.info
Linia 52 Pe Tocile - Panselelor
BRAȘOV
Panselelor - Pe Tocile
Web: http://www.ratbv.ro/afisaje/52-intors.html
Regia Autonomă de Transport Brașov este unicul operator de pe raza Municipiului Brașov care efectuează serviciul public de transport local de călători. Regia Autonomă de Transport Brașov deține 241 de mijloace de transport în comun care operează pe 44 de trasee cu un program bine sincronizat.