Traseu: Gară Brașov - Dacia - Infostar - Liceul Meșotă - Hidro B - Spitalul Județean - Piața Decebal - Carpaților - Muncii - Șc. Gen. 20 - Șc. Gen 25 - Fragilor - Valea Cetății și retur
Program:
în zile lucrătoare: 5:40 (prima cursă) - 23:30 (ultima cursă);
în zile de sărbătoare: 6:35 (prima cursă) - 22:25 (ultima cursă);
www.metropola.info
Linia 32 Gară Brașov - Valea Cetății
BRAȘOV
Gară - Valea Cetății
Web: http://www.ratbv.ro/afisaje/32-dus.html
Regia Autonomă de Transport Brașov este unicul operator de pe raza Municipiului Brașov care efectuează serviciul public de transport local de călători. Regia Autonomă de Transport Brașov deține 241 de mijloace de transport în comun care operează pe 44 de trasee cu un program bine sincronizat.